Kazah delegáció az egyetemen
A Debreceni Egyetem és kazahsztáni felősoktatási intézmények közötti oktatási és kutatási együttműködésekről, valamint a DE-n tanuló kazah hallgatók létszámának növeléséről egyeztetett Kazahsztán magyarországi nagykövete és kísérete egyetemi vezetőkkel csütörtökön az intézményben.
Jól küzdöttek a DE vívói
Megteltek a pástok a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Vívó Bajnokságon (MEFOB). A DE sportolói jól szerepeltek, egyéniben és csapatban is érmeknek örülhettek a verseny végére. A Debreceni Egyetem által rendezett viadalon válogatott vívók, junior világbajnokok is küzdöttek.
Egyedülálló népegészségügyi kutatás
A korai halálozásért leggyakrabban felelős megbetegedések hátterében álló genetikai és környezeti kockázati tényezőket azonosították a most záruló ötéves projekt keretében a Debreceni Egyetem népegészségügyi szakemberei. A program kiemelten foglalkozott a roma lakosság helyzetével.
DE-siker a NAK TechLabon
Első helyen végzett hallgatói ötlet kategóriában a Debreceni Egyetem kéttagú csapata a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab innovációs verseny országos döntőjében. A fiatalok azt remélik, hogy ötletükből a közeljövőben működő, sokak által használt eszköz lesz.
Zenei kultúrmisszió az egyetemen
Felmérést indított a Liszt Társaság helyi tagozatának megalakításáról a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. A cél, hogy koncertek és előadások révén minél többen megismerjék a zeneszerző munkásságát. A társasághoz egyetemisták, oktatók mellett bárki csatlakozhat.
Átvették a díjakat a jövő atomfizikusai
A Debreceni Egyetem csapatai végeztek az első hat helyen a Rosatom Central Europe, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt közös orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyén. A Hackatom díjátadó ünnepségét pénteken tartották a Debreceni Egyetem Aulájában.
Elkezdődött a DROP8
A COVID-19 immunológiai és reumatológiai vonatkozásairól, immunológiai szövődményeiről is szó lesz a csütörtökön kezdődött háromnapos online DROP8 konferencián. A Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon mintegy 500 szakember vesz részt, és 80 előadás hangzik el.
Űrtudományi képzés a jövő katonáinak
Tíz katona teljesítette a Magyar Honvédség, a Debreceni Egyetem, valamint felsőoktatási és vállalati partnereinek együttműködésével, első alkalommal megszervezett „Bevezetés az űreszközök üzemeltetésébe” című tanfolyamot. Az ünnepélyes oklevélátadót csütörtökön tartották az Aulában.
Üzleti szolgáltatások és egyetem
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a városban üzleti szolgáltatásokat nyújtó cégeket tömörítő Debrecen Business Service Centers Kerekasztal szervezet. A felek az oktatatás színvonalának további emelését tűzték ki legfontosabb célként.
Online kerestek új tehetségeket
Virtuális tehetségkutató versenyt szervezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint a Zeneművészeti Kar. A UDream-A Te álmod interaktív rendezvényen a szakmai zsűri és a közönség is kiválaszthatta a legjobb produkciókat.