Debreceni Egyetem nyelvvizsga-projekt 2020
Ingyenes nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamokat indít a Debreceni Egyetem angol nyelvből a leendő hallgatóinak. Azok számára, akik a tanfolyamon részt vesznek, eredményesen nyelvvizsgáznak és a kijelölt szakokon a DE-n tanulnak tovább, nem kerül pénzbe a nyelvtudás fejlesztése.
Újabb pontokat gyűjthetnek
Kétszer is a Jégcsarnokba várja szurkolóit a DEAC hokicsapata az előttünk álló hétvégén, és szintén Debrecenben lép pályára az egyetem férfi kézilabdacsapata. Ezúttal vendégként próbálnak szerencsét a focisták és a röpisek.
Alternatív Nap Karcagon
Saját nemesítésű alternatív növényfajtáit, valamint talajkondicionálási kutatásainak eredményeit mutatta be gazdálkodóknak a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézete csütörtökön. A speciális fajták és talajjavító módszerek megoldást jelentenek a Közép-Tisza-menti térség számára.
Kultúráról higiénikusan
Idén első alkalommal a Debreceni Egyetem ad otthont „A kultúra higiéniája" című konferenciának, amelyet közösen rendez a Tolsztoj Társaság a Magyar-orosz Együttműködésért Egyesület és az egyetem Orosz Központja október 17-18-án az intézmény.
Mezcsere!
Jó ügy mellé állnak a jégkorongozók. Különleges látványban lesz részük azoknak a DEAC szurkolóknak, akik kilátogatnak a Debreceni Egyetem jégkorongcsapatának Vasas elleni pénteki, vagy bármelyik októberi hazai meccsére.
Digitális katonákról a szakkolisoknak
Ember és gép szimbiózisáról, valamint a legkorszerűbb hadiipari innovációkról volt szó a Hatvani István Szakkollégium hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzusán. Szerdán Porkoláb Imre ezredes, a GTK címzetes egyetemi tanára tartott előadást.
A legjobb vidéki gyakorlóiskola
Újabb középiskolai rangsorban ért el kiemelkedő eredményt a Debreceni Egyetem gyakorló gimnáziuma. A HVG összeállításában idén az ország ötödik legjobb gyakorlóiskolája lett a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája.
Növényvédelemmel az emberiségért
Az új károsítók, a precíziós növényvédelem és a technikai újítások is előtérbe kerülnek idén a Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézete már 24. alkalommal rendezi meg konferenciáját, idén az élelmezési világnapra koncentrálva.
Az ókor aktualitásai napjainkban
Rangos hazai és határon túli szakemberek részvételével hosszú idő után újra megrendezi a tudományterület legújabb kutatási eredményeit bemutató nemzetközi kerekasztal-konferenciáját a Bölcsészettudományi Kar Klasszika filológiai és Ókortörténeti Tanszéke.
Szupermikroszkóp az egyetemen
A világ egyik legmodernebb mikroszkópját próbálhatták ki a Debreceni Egyetem kutatói október 15-én az Anatómia Intézetben. A nagyfelbontású és gyors leképezésre alkalmas berendezéssel az élő szervezetben zajló folyamatokat is megfigyelhetik a tudósok.