11 aug
Amerikai-magyar kutatás a Debreceni Egyetemen
Bekapcsolódik a Debreceni Egyetemen működő Lendület Genomszerkezet és Rekombináció kutatócsoport tumorgenetikai vizsgálataiba Roszik János, a Texasi Egyetem MD Anderson Rákkutató Központ munkatársa. A Fulbright program támogatásával Roszik János három hónapig személyesen az egyetemen segíti a kutatást, melynek célja az úgynevezett R-hurok szerkezetek és a tumorokban előforduló mutációk kapcsolatának vizsgálata.
10 aug
Péterffy Árpád (1938-2022)
Életének 84. évében elhunyt Péterffy Árpád, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a hazai és nemzetközi szívsebészet meghatározó alakja, Debrecen díszpolgára.
05 aug
Agydaganat elleni szerrel kísérleteznek
Egyes agresszív agydaganatok kezelésére szolgáló hatóanyagból szeretnének gyógyszert készíteni a Debreceni Egyetem és egy lyoni egyetem munkatársai egy évek óta tartó kutatói együttműködésben.
04 aug
Duplázott a könyvtár
Megvédte „a hónap legaktívabb szervezeti egysége” címét a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár. Akárcsak júniusban, úgy júliusban is a könyvtár dolgozói mozogtak a legtöbbet és gyűjtötték ezzel a legmagasabb pontszámot az intézmény Dolgozói Mozgásprogramjában.
03 aug
A DE új egészségügyi folyóirata
Megjelent a Debreceni Egyetem új orvos- és egészségtudományi folyóirata, az Egészségügyi Innovációs Szemle első száma. A lap elindítóinak fő célja az orvos- és egészségtudomány területén végzett kutatások bemutatása, illetve az elért eredmények ismertetése.
02 aug
ÚNKP: ösztöndíj a legjobbaknak
Továbbra is népszerűek az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében kiírt támogatási lehetőségek. Az elnyerhető különböző, hat kategóriában meghirdetett ösztöndíjakra a Debreceni Egyetem 441 hallgatója, oktatója és kutatója nyújtotta be pályázatát.
02 aug
Urológusok nemzetközi szakmai sikere
Az Amerikai Urológus Társaság hivatalos folyóiratában jelent meg a Debreceni Egyetem szakembereinek cikke. Az urológia egyik legolvasottabb és legtöbbet idézett kiadványában olvasható publikáció a Klinikai Központ Urológiai Klinikáján kidolgozott műtéttechnikát és annak eredményeit mutatja be.
01 aug
Integrált Reumatológiai Klinika: két telephely, egységes vezetés
A Kenézy Gyula Campuson működő Reumatológiai Osztály augusztus elsejétől a Reumatológiai Klinika részeként folytatja tevékenységét, így létrejött az integrált Reumatológiai Klinika a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A két telephelyen működő intézményt Szűcs Gabriella professzor vezeti, Gaál János egyetemi docens pedig a Kenézy Gyula Campus klinikai telephelyének szakmai koordinátori feladatait látja el. A szakemberek megbízásukat hétfőn vették át Szabó Zoltá
29 júl
Új folyótérképezési módszer
Egy nemzetközi kutatási együttműködés legújabb eredményeként félautomata hidromorfológiai térképezési eljárást fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszékének munkatársai.
27 júl
Elismerés az Egyetemi Életnek
Rangos díjat kapott a Debreceni Egyetem lapja, az Egyetemi Élet. A kiadvány második helyen végzett a DUE diákújságíró egyesület Tehetségkutató Diákmédia „Az Év diáklapja” pályázatán a felsőoktatási lapok, magazinok között.