Gyógyszeripari partnerség
A Debreceni Egyetem egészségipari modelljét mutatta be Szilvássy Zoltán, az intézmény rektora a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Egyesülete fennállásának 30. évfordulója alkalmából rendezett konferencián.
Folytatódik az oltási akcióhét
Meghosszabbították az oltási akcióhetet, így december 5-ig időpontfoglalás nélkül is kérhető a koronavírus elleni vakcina. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központjában az oltási akció első hetében több mint 21 ezren kapták meg a vakcinát, a legtöbben a harmadik dózist.
Az esélyes otthonában győztek
Két nehéz mérkőzést játszott a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata. Férfi futsalosaink a címvédő otthonában maradtak alul, a lányok hazai pályán magabiztos győzelmet arattak. Kéziseink meglepetésre a Cegléd ellen diadalmaskodtak, és labdarúgóink is újabb pontokkal gazdagodtak. Röplabdázóink kikaptak.
Sokan látták az idei online DExpót
Két nap alatt több mint ötezer látogató vett részt a Debreceni Egyetem online megrendezett beiskolázási eseményén, a DExpón. Az érdeklődők megismerhették mind a tizennégy egyetemi kar képzési kínálatát, valamint a hallgatók számára elérhető szolgáltatásokat és programokat.
Fókuszban a molekuláris mechanizmusok
A szív és érrendszer különböző megbetegedései igen gyakran az anyagcsere-zavarok nyomán a perifériás szövetekben kialakuló elváltozások következményei. A Debreceni Egyetem és kutatói partnerei ezekre a folyamatokra kerestek molekuláris magyarázatokat a most lezárult projektben.
Új szaktanterem a Balásházyban
Sporttudományi orientációs szaktantermet avattak a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikumában, Gimnáziumában és Kollégiumában csütörtökön. A speciális oktatási célokra kialakított helyiségben a testneveléshez kapcsolódó elméleti ismereteket sajátíthatják el a diákok.
Melléktermék az antibiotikumok ellen
A haszonállatok immunrendszerét támogató takarmány-adalékanyagot és új mikrobiológiai módszert dolgoztak ki a Mezőgazdaság, - Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar valamint az Általános Orvostudományi Kar kutatói. A cél a nagyüzemi állattartás antibiotikum-használatának csökkentése.
Rangadók hétvégéje
Egy hazai és egy idegenbeli mérkőzés vár a Debreceni Egyetem jégkorongcsapatára. Férfi futsalosaink a címvédőhöz látogatnak, a lányok itthon lépnek pályára. Labdarúgóink Salgótarjánba, kéziseink Abonyba, női röplabdázóink Nyíregyházára utaznak. Férfi röplabdacsapatunk a Kaposvárt fogadja.
A tudományok mesterei
Az 35. Országos Tudományos Diákkonferencia zárásaként kitüntetésátadó ünnepi ülést rendezett szerdán, Budapesten az Országos Tudományos Diákköri Tanács. Az eseményen a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói is elismeréseket vehettek át.
Koronavírus: elmarad a doktoravató
A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.