Előre a bajnoki pontokért!
A Debreceni Egyetem jégkorongcsapatára még két erdélyi Erste Liga-mérkőzés vár. Kosarasaink a Körmendet, labdarúgóink a Kazincbarcikát fogadják. Itthon lépnek pályára férfi futsalosaink és kézilabdázóink is, míg férfi röplabdázóinkra rendkívül nehéz meccs vár az Extraliga nyitó fordulójában.
Ismerkedés a „Tiltott várossal”
Közös online modult indít „Forbidden City" (Tiltott város) címmel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Konfuciusz Intézete és a Tianjin Foreign Studies University. A kurzus ünnepélyes megnyitóját csütörtökön videókonferencia keretében rendezték Debrecenben és Tiencsinben.
Ülésezett a kuratórium
A Debreceni Egyetem és a fenntartó alapítvány szempontjából fontos gazdasági, pénzügyi kérdéseket, a működés alapvető feladatait és stratégiai teendőit vitatta meg legutóbbi ülésén a Gróf Tisza István a Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma.
Új laborok az Informatikai Karon
A vállalati környezetben használt technológiák elsajátítását segítő laboratóriumokkal gazdagodott a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A „Programozd a jövőd!” projekt keretében megvalósult fejlesztés lehetőséget teremt a hallgatók és oktatók továbbképzésére, új tematikák kialakítására.
Egyetemi tudás a sertéspestis ellen
A vadon élő állatok által terjesztett fertőzések kimutatására és megelőzésére szolgáló monitoringrendszer kidolgozásáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Az erről szóló szerződést szerdán írták alá a Vadászati és Természeti Világkiállításon.
Vízügyi elismerés az agrárkutatónak
A Magyar Hidrológiai Társaság magas rangú szakmai kitüntetését kapta a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar professzora. Tamás Jánost kiemelkedő nemzetközi és hazai víztudományi és szakmai munkájáért díjazták.
Napjaink ipari forradalma
A mesterséges intelligencia fejlődéséről, a digitalizációról, a robotizációról, ezek terjedéséről és az ennek nyomán bekövetkező gazdasági és társadalmi változásokról tartottak tanácskozást a Debreceni Egyetem Aulájában szerdán.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Z-szak: a jövő tanárképzése
A Debreceni Egyetem egyike annak a hat egyetemnek, ahol 2022 szeptemberétől elindul az új, ötéves természettudomány-környezettan tanárszak, másnéven a z-szak. Az új képzés integrált módon juttatja el a természettudományi ismereteket a diákokhoz.
Megnyílt a Buborék
Új nevet és funkciót kapott az egykori Ludotéka a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán. A csaknem 150 négyzetméteres épület a két évig tartó átalakítás után Buborék Játszóház és alkotóműhelyként nyílt meg újra.