MinDEn a számok tükrében 2020
Több mint 30 oldalon mutatja be a Debreceni Egyetem idén elért eredményeit, legfontosabb oktatási, kutatási és gazdálkodási paramétereit a most megjelent MinDEn a számok tükrében a Debreceni Egyetemről című kiadvány, amely online elérhető az unideb.hu Kiadványtárában.
Januártól új vezető a Klinikai Központ élén
Szabó Zoltán egyetemi tanárt, a Sürgősségi Klinika igazgatóját bízta meg a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának vezetésével Kásler Miklós. A január 1-jétől hatályos kinevezést december 18-án adta át az emberi erőforrások minisztere az intézményvezető részére.
IK-s kutatók nemzetközi sikere
Az ECMWF nemzetközi meteorológiai központnál nyert ösztöndíjat Baran Sándor egyetemi docens, míg az OCRE felhőtechnológiával foglalkozó konzorcium pályázatán Hajdu András professzor és kutatócsoportja szerepelt eredményesen.
NeurotechEU: elindult a program
A Debreceni Egyetem (DE) oktatói, kutatói és hallgatói közül is sokan követték a nyolc ország vezető felsőoktatási intézményei által az idegtudományok fejlesztésére létrehozott NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nemzetközi, online nyitórendezvényét.
Szakképzés a stratégiai területen
Fokozatosan bővülő egészségügyi szakképzési rendszer kiépítését tervezi a Debreceni Egyetem. Az új intézményi egység alapja a DE Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiumában szeptembertől induló egészségügyi asszisztens, laboráns és általános ápoló képzés.
Fejlődő Sportcampus a Dóczyn
Az új székek már a helyükön vannak, és épül a lelátót fedő tetőszerkezet is a DEAC-pályán. A Debreceni Egyetem Dóczy József utcai sportkomplexumának felújításával az oktatás és a versenysport is új helyszíneket és jobb feltételeket kap.
A ZK oktatóit díjazták
A kortárs magyar zene terjesztéséért kapott elismerést az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Irodától Ittzés Tamás, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hegedű- és kamarazene oktatója, valamint Puskás Levente, a ZK szaxofontanára.
Megjelent a DEja vu téli száma
A rendkívüli helyzet ellenére idén is megjelent a Debreceni Egyetem Alumni közösségének lapja, a DEja vu téli, karácsony előtti lapszáma, amelyben több írás is szól az összetartozásról, a segítségnyújtásról, és arról, hogyan lehet a legnehezebb helyzetben is talpon maradni.
A cél a fenntartható agrárium
A fenntartható mezőgazdaság fejlesztési lehetőségeinek feltárása, a kutatóhálózatok fejlesztése, nemzetközi kutatásokhoz való kapcsolódás, valamint a fiatal agrártudósok támogatása volt a célja annak a programnak, amelyben a Debreceni Egyetem a nyíregyházi és egri egyetemmel dolgozott együtt.
A kelet-európai élmezőnyben a DE
A legjobb 40 felsőoktatási intézmény között kapott helyett a Debreceni Egyetem a QS World University Rankings Eastern Europe and Central Asia Region rangsorában. A RUR tematikus rangsorain előrelépett, a Green Metric listáján pedig továbbra is a legjobb 250-ben van az intézmény.