Elérhető az új Egyetemi Élet
Megjelent a Debreceni Egyetem digitálisan elérhető lapjának legújabb száma, amelyben egyebek mellett arról írnak, hogy milyen lett a Learning Center, milyen volt a darules a Hortobágyon, és mivel jár, ha egyetemistaként önkéntes tartalékos katonai szolgálatra jelentkezünk.
Ifjú kutatók konferenciája a MÉK-en
Hagyományteremtő szándékkal szervezett közös tudományos tanácskozást szakkollégiumainak a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó rendezvény a kar fiatal kutatóinak szakmai versenye is volt.
Az egyetemen járt az ír nagykövet
A Debreceni Egyetemre látogatott szerdán Ronan Gargan, Írország magyarországi nagykövete. A diplomata megbeszélést folytatott az intézmény és a Bölcsészettudományi Kar vezetőivel, találkozott oktatókkal, hallgatókkal, ír diákokkal, és előadást tartott „Írország a változó Európában” címmel.
Korszerűbb lett a Pedagógiai Könyvtár
Befejeződött a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) Pedagógiai Könyvtárának felújítása a hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon. A korszerűsítés során olvasóbarát tereket alakítottak ki a könyvtárban.
Vasárnapi matiné a hokisoknál
Egy idegenbeli és egy hazai mérkőzés vár a Debreceni Egyetem jégkorongozóira. Mindkét futsalcsapatunk Budaörsön vendégszerepel. Kézilabdázóink Vecsésre, röplabdázóink Kazincbarcikára, rögbiseink Kecskemétre utaznak. Labdarúgóink utolsó idei utolsó hazai mérkőzésüket a Sényő ellen zárják.
Lila fényben a koraszülöttekért
A reményt és a kitartást szimbolizáló, lila színbe öltözött a Debreceni Egyetem, illetve a Klinikai Központ Főépülete és az Innovációs Központ november 17-én, a koraszülöttek világnapján. A kezdeményezés célja, hogy ráirányítsa a közvélemény figyelmét a koraszülötteket nevelő családokra.
Amerikai vendégek az egyetemen
A Debreceni Egyetem képzési rendszerét, vállalati kapcsolatait, kutatási eredményeit és a legfontosabb együttműködési irányokat ismerhette meg szerdán az intézménybe látogató amerikai delegáció. A tengerentúli vendégek a nemzeti diákgyakornoki program iránt érdeklődő hallgatókkal is találkoztak.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.
Szakmai gyakorlat Madridban
Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének székhelyén töltheti el szakmai gyakorlatának egy részét a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának néhány hallgatója. A két intézmény és a Magyar Turisztikai Ügynökség a múlt héten állapodott meg a mobilitási programról.
Virtuóz ütősök az egyetemen
Széleskörű oktatást ad a hallgatóknak a Debreceni Egyetem Zeneművészeti kar ütőhangszer tanszéke. A képzés minősége a nemzetközi versenyeredményekben is folyamatosan megmutatkozik, több hallgató is sikeresen szerepelt az elmúlt időszak megmérettetésein.