Újabb THE-rangsorban az egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education informatikai tematikus ranglistájára, amelyen a 601-800. helyet szerezte meg. A mérnöki tudományok területén pedig a 801-1000-es kategóriába került az intézmény a szerdán publikált rangsorban.
Olimpikon nevét kapta a lovarda
Ákos Ajtony díjugrató nevét viseli keddtől a Debreceni Egyetem Kartács utcai fedett lovardája. A Debreceni Lovasakadémián a névadó ünnepség keretében emléktáblát avattak a többszörös magyar bajnok emlékére.
Autóipari partnerek az egyetemen
A Debreceni Egyetemre látogattak a világ egyik legnagyobb buszgyártó vállalata, a Daimler képviselői. A járműgyártó az együttműködés lehetőségeiről egyeztetett partnerével, az Inter Traction Electrics Kft-vel, az ITK Holding leányvállalatával. A megbeszélések keretében találkoztak a DE vezetőivel.
Kihelyezett kuratóriumi ülések
A Debreceni Egyetem valamennyi karára ellátogat az elkövetkezendő hetekben az intézményt fenntartó alapítvány kuratóriuma és az egyetem vezetése. Szeptember utolsó hetében a GTK-n, a MÉK-en, a nyíregyházi EK-n és az NK-n tartottak kihelyezett kuratóriumi ülést.
Veszélyben a vándormadarak
Egyre kockázatosabb több ezer kilométert repülni a sarkvidéken szaporodó madaraknak – állapították meg a Debreceni Egyetem biológusai. A vándorlás csökkenő haszna súlyos következményekkel járhat az ökoszisztéma egészére – olvasható a Trends in Ecology & Evolution lapban publikált cikkben.
Elkezdődött a Buzánszky Kupa
Rekordszámú jelentkező, több mint száz csapat lép pályára a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa (BJLEK) őszi szezonjában. A torna csoportbeosztásának sorsolását követően már lejátszották az első mérkőzéseket.
A kutatóműhely-alapító professzor
A kutatóműhely-alapító professzort Balázs Istvánt, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának professzorát köszöntötték 65. születésnapja alkalmából a karon. Az alkalomra egy jogtörténeti, jogfilozófiai és közigazgatási jogi tanulmányokat tartalmazó kötetet is megjelentettek.
CARPE – a lehetőségek konferenciája
A Debreceni Egyetem október 27-29 között rendezi meg a CARPE vándorkonferenciáját. A nemzetközi kongresszuson az EU következő hétéves gazdasági ciklusában tervezett kutatásait mutathatják be az egyetemi partnerek. Az idei CARPE-konferenciát online rendezik meg, már megkezdődött a regisztráció.
Infektológusok tanácskoznak Debrecenben
A koronavírus-járvány tapasztalatait vitatják meg a szakemberek a Magyar Infektológiai és Klinikai Mikrobiológiai Társaság csütörtökön kezdődött debreceni kongresszusán. A DE Klinikai Központ elnöke a konferencián jelentette be, hogy hamarosan Járványügyi Koordinációs Központot hoznak létre.
Egyetemi modellváltás: történelmi jelentőségű állomás
A vonatkozó törvény (2021. évi CIII. A felsőoktatási intézmények versenyképes működését elősegítő szabályokról) elfogadását követően aláírták a Debreceni Egyetem 2044-ig szóló keretmegállapodását és 2026 végéig szóló felsőoktatási közfeladat-finanszírozási szerződését.