Új oltóhelyek a Klinikai Központban
November 11-től több új oltóhely működik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában. Az oltóhelyek kialakítására azért volt szükség, mert egyre többen kérik a koronavírus elleni harmadik, emlékeztető védőoltást.
Remekeltek a lányok
Felemás hétvégét zártak a Debreceni Egyetem jégkorongozói. Kosarasaink pont nélkül tértek haza és röplabdázóink, valamint rögbiseink mérkőzése sem sikerült jól. Női futsalosaink és röplabdázóink kiütéses győzelmet arattak, labdarúgóink döntetlent játszottak.
A digitális oktatás előnyei és hátrányai
Milyen hatást gyakorol a digitális oktatás a hazai egyetemeken zajló szaknyelvoktatásra? Elsősorban erre a kérdésre keresték a választ a Szaknyelvoktatók Konferenciáján, amelynek házigazdája ezúttal a Debreceni Egyetem Gazdasági Szaknyelvi Kommunikációs Intézete volt.
Felértékelődőben a vállalatbiztonság
Jelképesen letették a Kelet Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ új oktatási egységének alapkövét Nyírbátorban, ahol a Debreceni Egyetemmel együttműködve gazdaság-, vállalat- és élelmiszerbiztonsági, valamint védelmi ipari szakembereket fognak képezni.
Emberi sorsok a nagy háborúban
Néprajzkutatók, történészek, hadtörténészek, muzeológusok több éves közös kutatómunkájának eredményeként született, az I. világháború polgári hatásait vizsgáló kiadványokat mutatott be pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszéke.
Átadták a Learning Centert
Egyedülálló kialakítású, a legújabb trendekhez igazodó közösségi tereket magába foglaló többfunkciós tanulóközponttal gazdagodott a Debreceni Egyetem. Az ünnepélyes átadáson Palkovics László innovációs és technológiai miniszter példaértékűnek nevezete az intézmény fejlesztési programját.
Izgalmas DEAC-meccsek előtt
A Debreceni Egyetem jégkorongcsapata Győrben és Dunaújvárosban vendégszerepel a következő napokban, míg kosarasaink Oroszlányba, női röplabdázóink Egerbe utaznak. Futsalosaink, férfi röplabdázóink, labdarúgóink és rögbiseink itthon harcolnak majd a pontokért.
Mikrobiom, a legapróbb részlet
Hogyan segítheti a bélsármikrobiom-analízis az antibiotikum-rezisztencia elleni fellépést, az egészségesebb élelmiszer-előállítást? A Debreceni Egyetem szakemberei a bélflóra mikrobiológiai vizsgálatának új módszerét dolgozták ki. A tanulmány a neves Scientific Reports folyóiratban jelent meg.
Szerteágazó kutatások Böszörményben
A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó Tudománynapi Konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán, ahol a karon folyó aktuális kutatások eredményeit mutatták be az intézmény munkatársai.
Pedagógusoknak a Hortobágyról
Az aktuális biológiai kutatásokról, a tudományos vizsgálatok természetvédelemben betöltött szerepéről és a Hortobágy természeti értékeiről tart továbbképzést november 5-én, pénteken a térség általános és középiskolai biológiatanárainak a Debreceni Egyetem és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága.