21 jan
Bemutatkoznak a fiatal kutatók
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről ad számot január 25-én 49 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának online konferenciáján.
21 jan
A DE-n képzik az Elnöki Őrség tagjait
A Debreceni Egyetemen szerdán kezdődött a Köztársasági Elnöki Őrség munkatársainak egészségügyi tréningje. A legmodernebb eszközökkel felszerelt Interaktív Orvosi Gyakorlati Központban a legmagasabb szintű helyszíni egészségügyi ellátásra készítik fel az őrség tagjait.
20 jan
Célpontban a mikotoxinok
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.
19 jan
Várják a leendő testnevelőket
Jó karrierlehetőség, egészség és példamutatás – ezt kínálja a Debreceni Egyetem azoknak, akik az általános felvételi eljárásban a testnevelő-gyógytestnevelő tanári képzésre jelentkeznek. A szakpárról csütörtökön online tájékoztatón hallhatnak részletesen az érdeklődők.
Nyári Egyetem télen is
Csaknem 30 országból „érkező" hetven hallgató tíz csoportban igyekszik elsajátítani a magyar nyelvet, vagy tökéletesíteni nyelvtudását az elkövetkező két hétben a Debreceni Nyári Egyetem január 18-29. között szervezett intenzív online kurzusán.
Online ismerkedés az egyetemmel
Ebben az évben a virtuális térben rendezik meg az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. A Debreceni Egyetem végzős hallgatói, valamint a középiskolások három napon keresztül ismerkedhetnek a felsőoktatási intézmények kínálatával.
A második dózis
Megkezdték a koronavírus elleni Pfizer–BioNTech vakcina második adagjának beadását az egészségügyi dolgozóknak vasárnap a Debreceni Egyetemen. A következő hetekben több mint 10 ezren kapják majd meg az úgynevezett emlékeztető oltást a cívisvárosban.
15 jan
Csúcson a sportban és a tanulásban
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar vegyész alapképzésben frissen végzett hallgatóját választották 2020 legjobb női atlétájának. A fiatal sportoló csúcsformában van és akár az olimpián is elindulhat.
12 jan
Felvételi 2021 – biztos út a célhoz
A Debreceni Egyetem kínálata országosan is kiemelkedő, a nemzetközi rangsorokban elért eredmények pedig a külföldi hallgatók számára még vonzóbbá teszik az intézményt. Az ország egyik legaktívabb hallgatói közössége is Debrecenben van – hangzott el a keddi sajtótájékoztatón.
11 jan
Érdekel a jog, de még nem döntöttél?
Online nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara január 13-án, melynek keretében egyebek mellett ismertetik a felvételi követelményeket, valamint bemutatják a karon elérhető képzési kínálatot.