27 jan
Közösen az eredményes termelésért
A vízfelhasználás hatékonyságának növelése az egyik célja a Debreceni Egyetemen a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program keretében végzett vízzel kapcsolatos kutatásoknak. A projekt eddigi eredményeiről egy pénteki konferencián számoltak be a szakemberek.
27 jan
Szép győzelmek itthon
A Debreceni Egyetem kosárlabdacsapata hazai pályán a Szolnok ellen diadalmaskodott. Jégkorongegyüttesünk a DAB-ot győzte le nagy csatában, de itthon tartották a pontokat női futsalosaink és női röplabdázóink is. A férfi röpisek nem bírtak a címvédővel.
25 jan
Korszerű vérnyomáscsökkentés
Kardiovaszkuláris életkor kalkulátort és vérnyomásnaplót is tartalmaz a KardioNapló nevű applikáció, amit a XVII. Regionális Hipertónia Napon mutattak be szombaton, a Debreceni Egyetemen. A mobilalkalmazás a hipertónia korai felismerésében és a kezelésben is segíthet.
Keleti rangadók előtt
A Debreceni Egyetem kosárlabdacsapata a Szolnokot látja vendégül. Szintén hazai környezetben harcolnak majd a pontokért hokisaink, női röpiseink és futsalosaink. Férfi röplabdázóink a címvédőhöz utaznak.
Fenntartható tudomány a TTK-n
A XXI. század globális kihívásaira is felkészíti hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A mérnöki képzésben résztvevők mellett a természettudományi szakokon végzett hallgatók iránt is egyre jelentősebb a piaci igény.
24 jan
Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.
23 jan
Adj esélyt magadnak!
A fogyatékkal élő emberek a sport segítségével bebizonyíthatják, hogy ugyanolyan teljesítményekre képesek, mint ép embertársaik. Ennek apropóján a DEAC 2020. február 4-én Életmód és mozgásterápiás napot szervez a speciális szükségletű hallgatók számára.
23 jan
Újdonságok a Hipertónia Napon
Az ország legnagyobb magasvérnyomás-betegséggel foglalkozó szakmai konferenciáját tartják január 25-én a Debreceni Egyetem Aulájában. A XVII. Regionális Hipertónia Napon a diagnosztika és a terápia újdonságai mellett egy applikációt is bemutatnak a szakembereknek.
22 jan
Duális információs nap a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának tizenegy partnervállalata várta előadásokkal és standokkal az érdeklődőket szerdán, a TTK Duális Képzési Információs Napján. Több száz diák érkezett a térségből és a határon túlról a rendezvényre.
21 jan
Német kapcsolat
Még szorosabbra fűzné évek óta jól működő kapcsolatát a Debreceni Egyetemmel a budapesti Goethe Intézet új vezetője – hangzott el hétfőn, Evelin Hust bemutatkozó látogatásán. Az igazgatót Bartha Elek rektorhelyettes és Keményfi Róbert dékán fogadta.